Pozvánka na ustanovujúce zhromaždenie MO MS Dojč 22. septembra 2013

11.09.2013 01:03

V našej obci sme začiatkom mesiaca oslávili 1150. výročie príchodu vierozvestcov na územie Veľkej Moravy spoločným stretnutím a slávením sv. omše pri cyrilometodskom kríži.  Toto spomienkové miesto svojpomocne postavili obyvatelia našej obce.

V tomto roku si zároveň pripomíname 150. výročie založenia Matice slovenskej v Martine. Pri tejto príležitosti sa viacerí obyvatelia našej obce rozhodli založiť MO Matice slovenskej.

Prípravný výbor pozýva občanov na ustanovujúce valné zhromaždenie MO MS Dojč, ktoré sa uskutoční v nedeľu 22. septembra 2013 s týmto programom:

• Otvorenie
  • Hymnická piesen
  • Príhovor členov prípravného výboru – oboznámenie prítomných s poslaním Matice slovenskej a úlohou MO MS v oblasti ozvíjania národného povedomia a zachovania a rozvíjania tradičnej kultúry
  • Príhovor zástupcu ČÚ MS, príp. oblastného pracoviska
  • Návrh plánu činnosti
  • Voľba orgánov – predsedu MO MS Dojč, členov Výboru MO a Dozorného výboru MO
  • Prerokovanie a schválenie Stanov MO MS Dojč
  • Rôzne, diskusia
  • Záver

Podpisy členov prípravného výboru: